Samen sterk voor infectiepreventie gehandicaptenzorg
Online bijeenkomst 13 maart 2023
Hoe voorkom je dat cliënten en professionals onnodig ziek worden? Door schoner te werken en uitbraken te beperken. Dit vraagt aandacht in het dagelijks werk van de gehandicaptenzorg.
Wil je met dit thema aan de slag? Kom dan naar de online bijeenkomst op maandag 13 maart en laat je inspireren.
Inspectie over onderzoek
Infectiepreventie moet beter in de gehandicaptensector. Dat blijkt uit onderzoek van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).
Het maakt nog eens duidelijk hoe belangrijk het is om als organisatie schoner te gaan werken en infecties te voorkomen.
Tijdens de bijeenkomst vertelt de IGJ over haar onderzoek en gaan ze graag met je in gesprek.
‘Samen schoner werken en uitbraken beperken’
Op welke manier je infectiepreventie kan verbeteren hangt af van de organisatie en je situatie. Dit jaar start Vilans met het programma ‘Samen schoner werken en uitbraken beperken’.
Een programma waarin we zorgorganisaties verder op weg helpen op het gebied van infectiepreventie. We verbinden en versterken organisaties en locaties op maat.
Zoveel mogelijk samen met en aanvullend op wat andere partijen in de gehandicaptenzorg al doen, zoals de VGN. Want: samen sta je sterker.
Wil je meer weten over het programma en wat deelname jou kan brengen? Je hoort het 13 maart.
Ervaring uit de praktijk
Het programma heeft vorig jaar al een pilot gedraaid. Als laatste onderdeel van de bijeenkomst nodigen we een deelnemende organisatie van vorig jaar uit. Dan hoor je over de ervaringen rechtstreeks uit de praktijk.
Uiteraard zorgen we dat er bij alle programmaonderdelen voldoende ruimte is voor het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen.
Kortom; we hopen dat je geïnspireerd raakt om met goede moed samen aan de slag te gaan met het thema infectiepreventie.
De bijeenkomst is zeker wat voor jou als je vragen hebt zoals:
- Hoe zit het onderzoek van de IGJ in elkaar?
- Hoe kunnen we schoon werken en uitbraken beperken eenvoudig versterken bij ons?
- Wat betekent het om mee te doen aan het programma van Vilans?
Voor wie
Voor iedereen die aan de slag wil met het versterken van infectiepreventie in de gehandicaptenzorg. Denk aan: kartrekkers, professionals, leidinggevenden, beleidsmedewerkers.
Datum, tijd en locatie
- Datum: maandag 13 maart 2023
- Tijd: 11.00 – 12.30 uur
- Locatie: online bijeenkomst
Meer weten en aanmelden
- Meld je aan voor de bijeenkomst ‘Samen sterk voor infectiepreventie gehandicaptenzorg’ op 13 maart 2023
- Kan je er niet bij zijn, maar wil je wel op de hoogte blijven? Geef dit dan aan in het aanmeldformulier hierboven
- Lees meer over het programma ‘Samen schoner werken en uitbraken beperken’
Recente berichten
Archieven
- januari 2025
- december 2024
- oktober 2024
- september 2024
- augustus 2024
- juni 2024
- mei 2024
- april 2024
- maart 2024
- januari 2024
- december 2023
- oktober 2023
- september 2023
- augustus 2023
- juli 2023
- juni 2023
- mei 2023
- april 2023
- maart 2023
- februari 2023
- januari 2023
- december 2022
- november 2022
- oktober 2022
- september 2022
- augustus 2022
- juni 2022
- mei 2022
- april 2022
- maart 2022
- februari 2022
- januari 2022
- december 2021
- november 2021
- oktober 2021
- augustus 2021
- juli 2021
- juni 2021
- mei 2021
- april 2021
- maart 2021
- februari 2021